Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Hasan HAKİKATOĞLU

BİR VELİNİN ANILARINDAN..

Bir bilseniz ben neler gördüm….

Envar denince akla ;eğitim öğretim ve çocuklarımızın gelecekte sağlıklı fikir üretebilen cesur, atılgan nesiller yetiştirme azmi ve gayreti içinde olan bir yuva gördüm.

Okul düzenli, eksiksiz , bütün çalışmalar verimli, öğrencilerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan ,başarılı ve aktif yaşamlarını  sürdürmeleri için 7/24 çalışma yapan Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda iyi nesiller yetiştirme  azmiyle çalışan,  titiz,  becerikli , düzenli, onurlu ve yetiştirdiği öğrencileriyle gurur duyan eğitimciler gördüm. Envar anlatılmaz yaşanır… Anlatılınca bir kitap yazılabilecek kadar geniş perspektifi olan bir okul olduğunu gördüm.

Öğrencileriyle yatıp öğrencileriyle kalkan, öğrencileriyle ağlayıp öğrencileriyle gülen idareciler gördüm. Öğrencilerin acı ve tatlı anlarında onlarla dertlerini , düşüncelerini paylaşıp düşündüren öğretmenleri gördüm. Öğrencilerin eğitimlerinin nasıl ileriye gidebileceği konusunda gecesini gündüzüne katar rehber öğretmenlerinizi gördüm . Bir program dahilinde bütün öğrencileriyle konuşup  dertleriyle dertlenen, çözüm için çırpınan adeta bir öz anne gördüm.

Öğrencilerinin başarılarının nasıl artacağını , onları üzgün gördüğü an öğrenciden sonuç alamayınca veli ile sorunu çözmek amacıyla görüşme yapıp sorunları ortadan kaldıran, problemsiz bireyler yetiştiren bir okul ,her şeye zamanında müdahale eden öğrencilerini kendi çocuklarından ayırt etmeyen ve problemsiz ,sorunu olmayan öğrencilerin  başarı grafiğinin nasıl yükseldiğini gördüm.

Böylece mutlu öğrenci ,mutlu öğretmen,  mutlu yönetim ekibi ,mutlu veli ve  mutlu kurucu yönetici gördüm.

Okulun kapısından içeriye girdiğin zaman,  Envar öğrencilerinin güvenli , huzur ortamında yetiştiklerini , yüzlerinin güldüğünü gördüm.

Bizim çocuklarımızla bizden daha iyi ilgilendiğini gördüm. Onları geleceğe biz velilerden daha fazla gayret ve azimle,  bıkmadan, usanmadan ve sabırla taşımaya çalışan öğretmenler gördüm. Buluğ çağında  ki çocuklarımızı anlamaya odaklı , bilinçli nesiller yetiştiren bir  zihniyet gördüm.

Ben çocuklarımı Envar Eğitim Kurumlarına kayıt yaptırmadan  önce  okul bahçesini 7 gün  boyunca bahçe duvarlarının dışından  gözlemledim. Teneffüste ki çocukların hareketlerini , öğretmenleri , okul servislerinin  nasıl getirip götürdüğünü izledim .Sabah  saat 7:15 de giriş kapısında öğrencilerini güler yüzle karşılayan ve günaydın diyen öğretmenleri gördüm.

Envar anlatılmaz yaşanır..Envar hayat, Envar gelecek, Envar huzur  demek. Envar ,kendisini geleceğe  taşımaya odaklı öğrencilerin bulunduğu ,iyi bir aile, başarılı öğretmen, başarılı veli topluluğunun bulunduğu tarif edilmesi güç güzide insanlardan oluşmuş  bir eğitim topluluğudur.

Tabi ki bu ortamları hazırlayan yaşatan projeyi çizen, uygulayan,  uygulattıran eğitim ve eğitimcilere takdir ve şükranlarımı sunmamak inkarcılık olur…

HASAN HAKİKATOĞLU

Bu sayfayı paylaş: